go to the MAIN SITE bow!

 

השיר"Rhythm By Rhythm"  (מס' 2) מדבר על כך שלכל דבר יש את הזמן שלו, את המשך שלו ואת המקום שלו, והוא שואף להצביע על הגורלי בחיים ועל היכולת שלנו כבני אדם לשייט בתוך קיום שכזה.גורלות של אנשים נקבעים בהפרשים של שניות ולזמן יש  השפעה על החיים שלנו כאן. לשיר זה צולם ווידאו קליפ שביים רם ברוך לתסריט של רוני שניידר.השניים יצרו אינטרפטציה שלהם למושג "זמן". הקליפ מציג שורה של סיטואציות שמתרחשות בחדר אחד שבסופו של דבר מתגלה כחדר במלון. כל האנשים שעוברים בחדר נמצאים בעצם כל אחד בעולם שלו כשלמעשה כולם נמצאים באותו החדר. הם נמצאים בחדר הזה בנקודות שונות של זמן (הם מתחלפים- אחד יוצא, השני נכנס) וכל אחד מהם מביא את העולם שלו בעצם לאותם ארבע קירות. בקליפ משתתפים כחמישים איש והוא צולם ע"י דני שניאור בסט מיוחד שנבנה עבור הקליפ.

בשיר "Dry The Rain" (מס' 4) שרים על החלום: מה יקרה אם נוותר, אם נתגבר, אם ניצור אי של שפיות כשאז אפילו נוכל, אם נרצה, לייבש את הגשם.. לשיר בויים וצולם על ידי הבמאי רועי ורנר וידיאו קליפ נועז על אדם, כביכול לא רגיל, שמתגלה בסופו של דבר כשפויי היחיד באי של תוהו ובוהו.

שיר נוסף באלבום נקרא "פיליפ" (מס' 6), והוא נסב סביב סיפור חייו ומותו הטרגי של רב החובל פיליפ עירון, רב חובל ישראלי, רב פעלים ומעשי גבורה שמצא את מותו בתאונה מסתורית שגרמה לטביעתה של האונייה שעליה פיקד, המינרל דמפייר, בים סין.

פיליפ, היה ההשראה לשיר רוק, טריפ הופ, שהקליפ שלו צולם באמצעים מיוחדים על אונייה זהה לזו שפיקד עליה פיליפ.

גם הצלם זיו קורן, העמיד את כל הרפרטואר התמונות שלו לקטע "With in Sight" (מס' 3) ובבימויו של דרור מורה, יוצרים השניים תמונה שכולה 24 שעות בחיים שלנו כאן. זהו חלק מלהסתכל פנימה על עצמנו מתוך עצמנו.

במחשבה ובראיה של הפצת הדיסק בחו"ל, בחרו היוצרים לכתוב את שעל ליבם באנגלית, כשבולט בחריגותו השיר "אדום לאדום" (מס' 7), פרי יצירתו של מאיר גולדברג, שיר שהוא סיפור חיים שמסופר במשחקי מילים על מצבנו כחברה.

לא אדם לאדם זאב, אלא "אדם זאב כלב זאב-  אדום לאדום זהוב" מה שמוסיף לאמירה, מינון גבוה של ציניות לצד רומנטיקה, אנרגיה ותמימות.גם לשיר זה הופק וידאו קליפ  אנימציה מרגש ע"י אסף אבידן ביעוצו האומנותי של אומן הפלסטלינה רונן אורן.

בטרק Opposites (מס' 9) מנגן הפסנתר מנגינה רומנטית ורגועה על רקע מקצב רוחש ואנרגטי של תופים מודרניים ואפריקאים והוא משקף את הצדדים הניגודיים שאנחנו פוגשים ביומיום. הכוראוגרפית, רקדנית רננה רז והבמאי רוני ניניו יצרו קליפ ובו קומפוזיציה מעניינת שמשלבת חול ומים ומספרת על מסע של הקדמונים לעבר ההווה.

אין ספק שפרויקט Mosaic משקף אמירה אומנותית של הרבה יוצרים לגבי החיים שלהם כאן.

אין ספק ש- Mosaic מהווה לדעת רבים צד חדש של אמירה מוזיקלית, כזו שאין בה הגדרות מדויקות, כזו שחוצה גבולות, כזו שמעיזה ואין ספק שזהו פסיפס מדבק: מי ששומע אותו נדבק, מצטרף, נותן מעצמו ומקרין הלאה, דבר שבולט גם בתגובות החמות שמקבלים היוצרים על הפרויקט בארץ ובחו"ל  - דבר שבולט בעשייה הגדולה שמתרחשת סביב הפרויקט הזה בעצם ימים אלו.

צריך פשוט לשמוע ולדמיין.

the Mosaic Project  

פרויקט מוסיקלי זה הינו פרי עבודתם המשותפת של שני מוסיקאים ישראליים בולטים: שמואל נוייפלד ואייל קצב.

החיבור של שני יוצרים אלה, השונים זה מזה וידועים כל אחד בתחומו, נבע מתוך צורך משותף ליצור פרויקט מוסיקלי בעל גוון מיוחד, המשתף מוסיקה אינסטרומנטאלית, ווקלית אל תוך טרקים  ,אשר מערבים גישות מערביות ומזרחיות ונוגעים באופן ישיר למקום בו אנו חיים.

פרויקט Mosaic עומד לצאת בחודשיים הקרובים באנגליה בניהולו של אנדי ריצ'מונד, מבחירי תעשיית המוזיקה באנגלייה  בהסכם הפצה עם חברת  "יוניברסל"  ובהוצאה לאור ע"י חברת AMI  Publishing  מלונדון שבעליה הוא אליוט כהן בהסכם מו''לות  משותף עם . Sony ATV כמו כן יופץ האלבום גם  בגרמניה ע"י חברת .Sony/BMG

האלבום מיועד לצאת בישראל בספטמבר 2006 ע"י עננה ובהפצת הד-ארצי. 

שמוליק החל לכתוב את המוזיקה לפרויקט Mosaic לפני כשנתיים כשבמהלך העבודה חבר לאייל שהביא עמו את ניסיונו  בהפקה מוזיקלית ו sound ויחד יצרו פרויקט שהוא מסע של זמן ומקום, מסע שמושפע מהאירועים והזמן בו אנו חיים.

כשמאזינים לטרקים ניתן להרגיש כיצד מילים ומנגינה מושפעים ממה שהאוזן שלנו שומעת והעין שלנו רואה ביום יום.

מבחינה מוסיקלית הפרויקט מערב סוגים שונים של מוסיקה עכשווית כגון: טריפ הופ, רוק ומוסיקה אלטרנטיבית.

צבעי המוסיקה הם צהוב, חום, אדום וכחול, כצבעיה של ישראל, כצבעיה של הרוח שבה, האנרגיה שלה, נופיה ואנשיה. הטמפרטורה חמה, לעיתים לוהטת, גם במובן הפוליטי והחברתי וגם במובן הרגשי והאישי.

ביצירה משתתפים טובי הנגנים בישראל , ומתארחים בו אומנים ונגנים מסגנונות שונים וביניהם נגן העוד הידוע פרופסור אליאס תייסיר, החלילן אמיר שייסהר, המוזיקאי אבי בללי, הזמרת מירי מסיקה, הזמרת שיראל מצרפת וזמרים מקהילת הכושים העבריים.

הפרויקט משקף את השפעת האירועים, הזמן והמקום על היצירה המוזיקלית.

לראשונה בישראל, כוונת היוצרים היא להוציא את האלבום בצורת דיסק ו-   DVD , כאשר טובי הבמאים, המפיקים, הצלמים, התאורנים, בתי הפוסט, נרתמו יחדיו, ללא תמורה להביא את הרגש שלהם,  והאינטרפטציה שלהם ביצירת תמונה למוזיקה שכתבו שמוליק ואייל.

שמוליק ואייל מתגאים בעובדה שאנשים ששומעים את המוזיקה פשוט "מצטרפים למסע" ונותנים את כל כולם ליצירה. אנשים עוצרים את מהלך חייהם, עבודתם, לוקחים את הזמן ומחליטים לבחור את אחד מהטרקים ולתת מעצמם...ואת עצמם. נכון לעכשיו מעורבים בפרויקט יותר ממאה וחמישים איש.

הטרק "השפעות" (מס' 1) מכיל בתוכו מסע של שבע דקות בין כל גווני המוזיקה שאנחנו כישראלים שומעים ממוזיקה ערבית, יוונית, רוסית, כאשר כל אלו פרוסים על מצע של מוזיקת טריפ הופ אלקטרונית מודרנית.

Mosaic Project by:
Shmuel Noifeld, Eyal Leon Katzav & Barry Gilbert

Mosaic Project is brought to you by Zenith through Absolute Marketing & Distribution (AMD)
via Universal (UK) and via Sony / BMG (Germany)

Cloudia
Ami
Red Bus Music
Neo
Zenith
Music House
Hed Arzi
Cloudia – Anana Ltd.
Ami Media
Red Bus Music
Neo
Zenith
Music House
Hed Arzi

 

a Arik Itsikas (GroovAbility'98) website